Úvodní stránka - Třídy - 7. A

7. A

Vánoční Olomouc - 19. prosince 2017

V ponděl í 19. prosince jsme vyrazili s dětmi VII. A třídy na slíbenou historickou exkurzi do Olomouce. Nejkrásnější svátky v roce se nezadržitelně blíží, a proto je třeba nasát vánoční atmosféru i v jiném místě než jen v tom našem malém městečku. Tentokrát jede celá třída. A taky náš pan školník.

Olomouc je nádherná, ale tentokrát neuvěřitelně studená, mrzne až praští. Některé historické památky okukujeme jen z tramvaje, jiné si prohlížíme úplně zblízka, jako například kostel svatého Mořice. Uvnitř to krásně voní, obdivujeme varhany, výzdobu v oknech, nadchne nás dřevěný betlém, vedle na pergamenovém papíře text desatera božího přikázání. Toť chvíle připomenutí si učiva z výchovy k občanství. Poté se zastavujeme na Dolním náměstí, stánků všude plno, nádherný kolotoč, kterého si nelze nevšimnout, stejně jako sloup Nejsvětější Trojice, Neptunova kašna. Až sem se line klasická vůně vánočního punče. Nakoupíme nějaké typické drobnosti a svorně směřujeme přes Horní náměstí k vysněné Šantovce.

Cestou nám pan školník udělá několik fotek. Osobní volno v nákupním centru byla chvíle, kdy se žáci vydali za nákupem vánočních dárků nejen pro své blízké. A to mě moc těší. Také do žaludků něco chutného a vydatného vpravili.

Zpáteční cesta vlakem rychle uběhla, probíraly se dnešní zážitky,blížící se svátky vánoční, pojídalo se cukroví a svačinka od maminek, panovala bezva nálada.

Nikomu se nic neztratilo, všichni přicházeli včas na určené místo, výlet klapl na jedničku.

Mgr. Lenka Bartoňková - TU

thn00005.jpg
thn00006.jpg
thn00007.jpg
thn00008.jpg
thn00009.jpg
thn00010.jpg
thn00011.jpg
thn00012.jpg
Oficiální stránky ZŠ a MŠ Andělská Hora - © Liddy 2018