Úvodní stránka - Základní škola - Fotogalerie

FOTOGALERIE

T-Mobile běh
Cvrnkání kuliček
Beseda o internetu
Akademie
Zlatý list
Velikonoční strom
Velikonoční výstava
Zápis do 1. třídy
Den svatého Patrika
Přebor v obřím slalomu
Olympijský trénink
Divadlo v Opavě
Maškarní karneval
Divadélko pro školy
Recitační soutěž
Lyžařský výcvik
Vánoční rolnička
Vikingové
Svatý Mikuláš
Rozsvícení v. stromu
Přespolní běh
Beseda s policistou
Stavění draků
Zahájení školního roku

Beseda - skrytá nebezpečí internetu - květen 2017:

Dnešní děti se s  internetem setkávají již od útlého věku, některé ještě dřív, než začnou chodit do školy. Není tedy divu, že rozumí počítačům mnohdy lépe než jejich rodiče. Při jejich zvídavosti a snaze vyzkoušet vše nové však zapomínají na nástrahy, které na ně na internetu číhají. Proto byla přednáška, vedená pprap. B. Poláškem z Policie ČR, zaměřená právě na tuto problematiku.

Seznámil naše žáky s typy lidí, se kterými se děti mohou na internetu potkat, vysvětlil pojem kybergrooming, který specifikuje chování různých lidí na internetu, jež má v dítěti vyvolat falešnou důvěru s cílem vylákat ho na schůzku a páchat tak na nich nebezpečnou trestnou činnost. Uvedl projevy kyberstalkingu, jak se mu bránit a hlavně, neponechávat si tyto informace pro sebe, ale vždy na ně upozornit rodiče nebo jakoukoliv dospělou osobu. Také představil internetové stránky, kde se prodávají drogy a věci s tím spojené. Obecně pohovořil i o rizicích facebooku, o zbytečné, mnohdy velmi lehkovážné otevřenosti našich dětí, jejich důvěřivosti, která má za následek pak nepříjemná překvapení a rozčarování. Uvedl i návod, jak se proti různým nástrahám bránit.

Žáci byli pozorní a chci věřit, že beseda byla pro ně přínosná a zajímavá. Zúčastnili se jí žáci 3. - 9. ročníku naší školy, uspořádali jsme ji v měsíci květnu 2017.

Mgr. Lenka Bartoňková

Oficiální stránky ZŠ a MŠ Andělská Hora - © Liddy 2017