DESETIBOJ

Koloběžka
Přespolní běh

02 - Koloběžka - 30. října 2017:

V pondělí 30. října se uskutečnila 2. disciplína Světlohorského desetiboje. Soutěžilo se na koloběžkách. Počasí nám příliš nepřálo a tak se museli účastníci poprat s těžkým terénem, který rozhodně nepřipomínal idylickou jízdu. Ale i na takovéto podmínky jsou „skalní“ sportovci zvyklí a srdnatě bojovali za sněhu i deště o další body do celkového hodnocení. V kategorii hochů 1. – 3. třída opět triumfoval Theodor Bujnoch stejně jako Petr Andrys v kategorii hoši 4. – 6. třída. V děvčatech (4. – 6. třída) zvítězila nová účastnice desetiboje Terka Thiemerová před Kristýnou Szukalskou a Dorotou Bujnochovou. V kategorii dívek 7. – 9. třída spolu svedly souboj tradiční soupeřky – Julie Szukalská a Kristýna Kupková, z nichž prvně jmenovaná zvítězila. Mezi chlapci (7. – 9. třída) bojovali o stupně vítězů Radek a Vojta Peňázovi a Matyáš Andrys. Vojta obsadil 1. místo, Matyáš 2. místo a Radek skončil na 3. místě. V „dospěláckých“ kategoriích zatím našla odvahu zapojit se do soutěží pouze Kateřina Bujnochová a tak si „dokoloběhla“ pro 1. místo v ženské kategorii.

Další disciplína, a to překážkový (obratnostně – silový) běh, se uskuteční v průběhu listopadu. Doufám, že si (nejen) naši bývalí žáci najdou cestu zpět na startovní čáru a rozšíří startovní pole v kategorii dospělých.